Konferencje - Z życia Uczelni

Elab Education Festival 2020 - relacja z wydarzenia online

2020-11-19 09:06:47

W ostatnią sobotę - 14 listopada - odbył się Elab Education Festival, największe w Polsce wydarzenie poświęcone edukacji międzynarodowej i planowaniu kariery. Przez cały dzień odbywały się warsztaty i prelekcje, a uczestnicy mogli zadać pytania przedstawicielom uczelni z całego świata.

Zobacz też: Zapowiedź - Elab Education Festival 2020.

Kadr z Elab Education Festival 2020 onlineElab Education Festival 2020 online

Festiwal po raz pierwszy odbył się w pełni online. - Był to bardzo duży projekt, nad którym pracowaliśmy od kilku miesięcy. Udało nam się zrealizować festiwal zawierający wszystkie elementy, które pojawiły się w poprzednich edycjach. Przez dziesięć godzin uczniowie, ich rodzice i nauczyciele mogli zgłębiać wiedzę dotyczącą nie tylko aplikowania na studia, ale tego jak zaplanować karierę czy jak znaleźć swoje talenty - mówi Magda Quinto, Chief Marketing Officer w Elab Education Laboratory.

- Zarejestrowaliśmy ponad 1500 unikalnych logowań na platformę. Wiemy jednak, że w wielu przypadkach webinary i prelekcje oglądano w kilka osób, dlatego szacujemy, że w wydarzeniu wzięło udział ok. 4 tys. osób - dodaje Magda Quinto.

Targi edukacyjne w sieci

Hasłem głównym siódmej edycji festiwalu było Your Education, Your Story. Przemieszczając się po wirtualnej hali wystawowej uczestnicy mogli wybrać stoisko interesującej ich szkoły wyższej, pobrać prospekty informacyjne, porozmawiać na czacie grupowym lub indywidualnie z przedstawicielem uczelni, obejrzeć prezentacje wideo o kierunkach, a nawet wybrać się na wirtualny spacer po kampusie niektórych uczelni. Wszystkie materiały można było zapisać w swojej "swag bag" i wrócić do nich również po festiwalu. Zarejestrowani mogą zalogować się na swoje konto i pobrać je do 13 grudnia.

Kadr z Elab Education Festival 2020 online

Z kolei na sali wykładowej przez cały dzień dostępne były webinary i warsztaty. Prowadzili je zarówno przedstawiciele uczelni, jak i eksperci Elab Education Laboratory, firmy doradztwa edukacyjnego, która jest organizatorem wydarzenia. Uczestnicy mogli dowiedzieć się między innymi jak wygląda studiowanie w Londynie i jak spełnić swój amerykański sen wyjeżdżając na studia w USA. Warsztaty z ekspertami Elab były przeplatane anonimowymi quizami pozwalającymi sprawdzić wiedzę dotyczącą studiowania za granicą.

Uczniowie dowiedzieli się jak aplikować na najlepsze uczelnie na świecie, czy można rozpocząć studia w styczniu, dlaczego kierunki związane ze sztuką (np. Design, History of Art, Furniture Design) są dobrym wyborem i dlaczego pewnego dnia przed jedną z londyńskich uczelni wysypano... 29 ton marchewek.

Kadr z Elab Education Festival 2020 online

Jak to wszystko zaplanować?

W trakcie jednego z webinarów ekspertki Elab tłumaczyły, jak znaleźć swoje największe talenty, czym się kierować planując karierę, jakie są kompetencje i kierunki przyszłości i dlaczego powstają kierunki łączone, składające się np. z elementów filozofii, ekonomii i nauk politycznych. Wskazały też jak Elab Education Laboratory pomaga uczniom w dostaniu się nie tylko na zagraniczne uczelnie, ale także do szkół średnich poza granicami naszego kraju.

Elab Education Festival 2020 - screen

- To już siódma edycja EEF, ale festiwal online to zupełnie nowe doświadczenie i nowe możliwości. Cieszymy się, że mogliśmy dostarczyć sporą dawkę wiedzy uczestnikom wydarzenia. Jestem przekonana, że dzięki temu wielu osobom będzie łatwiej podjąć decyzję o swojej przyszłości - mówi Magda Quinto z Elab Education Laboratory.

Udział w wydarzeniu był bezpłatny. Więcej informacji na temat studiowania za granicą można znaleźć na stronie organizatora - https://elabedu.eu/.

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: EEF 2020, Informacje, vFAIRS, relacja, zdjęcia screeny, Magda Quinto, Elab Education Laboratory
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
WSB w Warszawie - 5G konferencja
5G jako jeden z filarów przemysłu 4.0 - debata na WSB w Warszawie

Poznaj szanse i zagrożenia nowej technologii dzięki debacie Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.

Beyond Today 2020
Konferencja "Beyond Today - Innowacje w Medycynie" - informacje o wydarzeniu online

Okazja do poznania nowych technologii i odkryć w świecie medycyny!

Festiwal BOSS 2020
Festiwal BOSS 2020 - informacje o wydarzeniu online

Fundacja Studenckie Forum Business Centre Club zaprasza osoby z pomysłem na biznes!

Polecamy
"Młody logopeda. Wyzwania i pułapki w XXI w." - informacje o konferencji

Naukowe Koło Logopedii Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do udziału jako słuchacz oraz prelegent!

Konferencja "Twoja kariera - kierunek Polska" 2019 - podsumowanie

Fundacja GPW zachęcała Polaków po zagranicznych studiach do rozwijania kariery w Polsce. Oto jak wyglądał punkt kulminacyjny programu "Go4Poland - Wybierz Polskę!".

Polecamy
Ostatnio dodane
WSB w Warszawie - 5G konferencja
5G jako jeden z filarów przemysłu 4.0 - debata na WSB w Warszawie

Poznaj szanse i zagrożenia nowej technologii dzięki debacie Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.

Beyond Today 2020
Konferencja "Beyond Today - Innowacje w Medycynie" - informacje o wydarzeniu online

Okazja do poznania nowych technologii i odkryć w świecie medycyny!

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.