Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Jak znaleźć znajomych na studiach w nowym mieście?

2021-10-06 09:22:53
Decyzja o wyjeździe na studia do innego miasta nie zawsze jest prosta, w szczególności, gdy nie mamy tam nikogo bliskiego. Większość z nas potrzebuje kontaktu z rodziną i przyjaciółmi. Nie da się go zastąpić szybkim "cześć" rzuconym na korytarzu po zajęciach. Dlatego też warto otworzyć się i zacząć poznawać nowych ludzi. Czy jest jakiś sprawdzony sposób na znalezienie znajomych podczas studiów w innym mieście?

Zobacz też: Gdzie mieszkać podczas studiowania w innym mieście? >>

Jak znaleźć przyjaciół i znajomych na studiach w innym mieście?

Najpierw rozmawiaj z ludźmi na przerwie, później relacjonuj kumpeli

Wiele mówi się o tym, że przeprowadzając się na studia, można poznać nowych ludzi, z którymi stworzy się zgraną grupę. Nie jest to niemożliwe, lecz musimy wymazać z głowy obraz zaczerpnięty z filmów. Kiedy trzymamy się ściśle swoich starych znajomych i nie poszukujemy kontaktu z innymi, to często może się okazać, że przegapimy moment integracji. Nie chodzi tu o to, aby odcinać się od wieloletnich przyjaciół, ale warto poświęcić nieco czasu na znalezienie kogoś na miejscu.

Kiedy jesteśmy na przerwie lub okienku między zajęciami, nie wyciągajmy od razu telefonu, żeby zameldować kumpeli stan nowej grupy. Spróbujmy dołączyć do jakiejś rozmowy lub, co jest trudniejsze, zainicjujmy ją. Bez prób nawiązania kontaktu z obcymi nie znajdziemy znajomych na studiach.

Nie przegap momentu integracji

Na początku pierwszego roku studiów bardzo często są organizowane integracje między studentami. To właśnie podczas nich rozmawiamy z nowo poznanymi osobami i to do nich będziemy się zwracać na przerwie, kiedy zaproponujemy wyjście na kawę podczas okienka. Wiele osób unika imprez integracyjnych, sądząc, że będą się czuli niekomfortowo, skoro nikogo nie znają. Rzeczywiście, na początku może być trudno, lecz trzeba się przełamać. Nie da się poznać nowych znajomych, unikając kontaktu z nimi.

Koła zainteresowań i zajęcia dodatkowe

Imprezy integracyjne mogą pozwolić Ci poznać nowych ludzi na studiach, lecz jeśli szukasz ich w poza swoim kierunkiem, to warto rozejrzeć się szerzej. Uczelnia to nie tylko zajęcia obowiązkowe, ale i koła zainteresowań. Należą do nich osoby ze wspólną pasją. Warto skorzystać z zajęć dodatkowych oferowanych podczas studiów. Bardzo często są to bezpłatne spotkania, na których można poszerzać swoje zainteresowania i zaktywizować się w dodatkowych działaniach.

Warto pamiętać o tym, że dodatkowe spotkania to nie tylko samorząd studencki. Zazwyczaj uczelnie mają tak różnorodną ofertę, że gromadzą zarówno fanów wspinaczki, jak i miłośników filmów niemych. Będąc osobą z zainteresowaniami szybko znajdziesz coś dla siebie. Co więcej, jeśli zaangażujemy się w organizację jakiegoś eventu, promocję wydarzenia, czy też wolontariat, to będziemy mogli dodać to jako dodatkowy punkt do CV podczas poszukiwania praktyk i pracy.

Zobacz też: Jak przetrwać pierwszy dzień praktyk? >>

Jak znaleźć znajomych nie tylko na studiach?

Przeprowadzając się nie zawsze możemy liczyć na wsparcie finansowe ze strony rodziców. Jest to o tyle trudne, że trzeba zarobić na opłacenie rachunków i wyżywienie. Z tego powodu większość z nas pracuje dorywczo lub na pełen etat. Często łączymy naukę z pracą, w której również poznajemy nowych ludzi. Może się okazać, że będziemy spędzali z nimi więcej czasu niż z pozostałymi studentami z grupy. Warto zadbać o te relacje, bo nawet jeśli nie zostaniemy przyjaciółmi na całe życie, to możliwe, że nawiążemy znajomość, która pozwoli nam rozwinąć karierę zawodową.

Zobacz też: Jak rozmawiać z kobietami? >>

KK

fot. Helena Lopes z Pexels

Słowa kluczowe: jak znaleć znajomych na studiach, jak znaleźć znajomych w nowym mieście
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Allegro Smart! Student
Wygodny pokój dla studenta? Poznaj te triki!

Dowiedz się, jak bardzo może ci pomóc usługa Allegro Smart! Student przygotowana specjalnie dla ciebie!

Jak znaleźć znajomych na studiach w nowym mieście?

Sprawdź, gdzie ich szukać i co zrobić, aby nie czuć się samotnym po przeprowadzce do innego miasta.

Jakie zajęcia są na studiach i czym się różnią poszczególne typy?

Sprawdź, jakie są różnice między: wykładami, ćwiczeniami, lektoratami, konwersatoriami i laboratoriami.

Polecamy
Rodzaje zajęć na studiach - jakie są i na czym polegają?

Wykłady, konwersatoria, laboratoria... czego spodziewać się po takich nazwach? Co jeszcze czeka nas na uniwersytecie? Sprawdźmy!

Uwaga studenci! Zmiany na uczelniach i w szkolnictwie wyższym! [WIDEO]
Jak wygląda inauguracja roku akademickiego?

Zobacz, jak wygląda pierwszy dzień roku akademickiego!

Polecamy
Ostatnio dodane
Allegro Smart! Student
Wygodny pokój dla studenta? Poznaj te triki!

Dowiedz się, jak bardzo może ci pomóc usługa Allegro Smart! Student przygotowana specjalnie dla ciebie!

Jak znaleźć znajomych na studiach w nowym mieście?

Sprawdź, gdzie ich szukać i co zrobić, aby nie czuć się samotnym po przeprowadzce do innego miasta.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.