Organizacje studenckie - Z Organizacji

KOKOS 2021 - poznaliśmy najlepszych konstruktorów w Polsce!

2021-04-30 08:52:45

25 kwietnia odbyła się Gala Finałowa Konkursu Konstrukcji Studenckich, podczas której wyłonieni zostali najzdolniejsi konstruktorzy wśród studentów uczelni technicznych w całej Polsce. Poznaliśmy zwycięzców w 6 kategoriach: Vehicle, Ecology, Smart Robots, Life Upgrade, Joker oraz w kategorii specjalnej Railway, której patronem zostało PKP S.A., Główny Partner wydarzenia.

KOKOS 2021

Na czym polega wydarzenie KOKOS?

Konkurs Konstrukcji Studenckich stanowi prestiżowe wydarzenie, nad którym Patronat Honorowy objęli m.in: Prezydent Miasta Krakowa, Marszałek Województwa Małopolskiego, czy liczni rektorzy uczelni technicznych w Polsce. Dodatkowo Partnerem projektu jest także Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

"Popularyzacja nauki i wynalazczości, szczególnie wśród młodych ludzi, to jedno z ważnych działań podejmowanych przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju. Dlatego bardzo się cieszymy, że jesteśmy częścią Konkursu KOKOS i serdecznie gratulujemy zwycięzcom, ale także wszystkim uczestnikom. Teraz przed każdym z nich kolejny ważny etap - komercjalizacja pomysłów. Jesteśmy pewni, że udział w takich wydarzeniach pomoże im osiągnąć cele, a wkrótce ich pomysły będą zaprezentowane i dostępne szerszej grupie odbiorców. Trzymamy kciuki!" – mówi Magdalena Grzankowska, Prezes Fundacji PFR.

Cele wydarzenia KOKOS

Celem KOKOS-a jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej utalentowanych młodych konstruktorów, ich wsparcie merytoryczne poprzez realizację wydarzeń towarzyszących - szkoleń i warsztatów z zakresu sztuki autoprezentacji, kompetencji miękkich, czy strategii biznesowych, które w tym roku odbędą się w wersji wirtualnej. Dodatkowo Konkurs znacznie przyczynia się do komercjalizacji projektów młodych adeptów sztuki konstruktorskiej.

Tegoroczna edycja zaskoczyła nas rekordową liczbą zgłoszeń. Bardzo się cieszymy, że KOKOS z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, a do tego zgłaszane konstrukcje są na coraz wyższym poziomie. Komisja konkursowa miała naprawdę ciężkie zadanie, żeby wyłonić zwycięzców i nie ukrywam, że podczas obrad wielokrotnie trwały burzliwe dyskusje. Ostatecznie udało się wyłonić laureatów, ale ze względu na wysoki poziom prac postanowiliśmy nagrodzić aż 3 pierwsze miejsca w każdej kategorii. Za 3 miejsce przyznana została nagroda w wysokości 500zł, za drugie – 1000 zł, a za zwycięstwo aż 3000zł.” – mówi Judyta Biedroń, Koordynatorka Krajowa Konkursu Konstrukcji Studenckich

Laureatami zostali:

  • W kategorii Vehicle: Bolid wyścigowy – eWarta zespołu PUT Motorsport z Politechniki Poznańskiej.
  • W  kategorii Ecology: GUST stworzony przez Studenckie Koło Naukowe Energetyków z Politechniki Łódzkiej
  • W kategorii Smart Robots: Kalman - Autonomiczny Łazik Planetarny zespołu AGH Space Systems z  Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
  • W kategorii Life Upgrade: AlterARM zespołu Jawornicka Dynamics z Politechniki Poznańskiej
  • W kategoria Joker: Łódź podwodna OKOŃ V2  stworzona przez OKOŃ Team z  Politechniki Warszawska
  • Kategoria Railway: ROSTANICE zaprojektowane przez Martynę Majer, Milenę Szymczak, Magdalenę Golina, Mateusza Otto oraz Agnieszkę Strap z  Politechnika Wrocławska.

Już od kilku lat Konkurs Konstrukcji Studenckich stanowi atrakcyjne wydarzenie dla młodych konstruktorów. Umożliwia on skonfrontowanie pomysłów studentów z wymagającym światem biznesu i nawiązanie ciekawych znajomości, które mogą wpłynąć na dalszy rozwój projektów. Realizowalny przez Niezależne Zrzeszenie Studentów projekt z pewnością spełnia rolę integracji środowiska akademickiego i biznesowego.

Szczegółowe informacje na temat Konkursu Konstrukcji Studenckich można odnaleźć na stronie internetowej: www.kokos.nzs.org.pl oraz social mediach: fanpage KOKOS na Facebooku oraz  kokos.nzs na Instagramie.

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: KOKOS 2021, gala finałowa, laureaci, cele wydarzenia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
UPoluj Kulturę - wydarzenie online
UPoluj Kulturę! #włączsiebie

UPolujKulturę! to trzecia edycja cyklicznego przedsięwzięcia, realizowanego przez studentów INoI Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, poruszającego co roku inny, aktualny problem społeczny.

IT Piknik - znajdź swoją ścieÅźkę karier
IT Piknik - znajdź swoją ścieżkę kariery

Pragniesz znaleźć prace w branży IT? To wydarzenie pomoże ci się przygotować m.in. do rozmowy o pracę.

VII edycja Samochodowego Rajdu Ulicznego
No to S.R.U.! - przed nami VII edycja Samochodowego Rajdu Ulicznego

Już 16 maja rusza VII edycja Samochodowego Rajdu Ulicznego! Zobacz, co przygotowali organizatorzy wydarzenia.

Polecamy
Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-14 grudnia 2018 roku.
Tydzień Uśmiechu 2018 na SGH - zobacz szczegóły wydarzenia! Warszawa

Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-14 grudnia 2018 roku.

Wydarzenie odbyło się w dniach 23-25 listopada 2018 roku.
III Wigilia PTSF - relacja z wydarzenia [FOTO] Sosnowiec

Wydarzenie odbyło się w dniach 23-25 listopada 2018 roku.

Ostatnio dodane
UPoluj Kulturę - wydarzenie online
UPoluj Kulturę! #włączsiebie

UPolujKulturę! to trzecia edycja cyklicznego przedsięwzięcia, realizowanego przez studentów INoI Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, poruszającego co roku inny, aktualny problem społeczny.

IT Piknik - znajdź swoją ścieÅźkę karier
IT Piknik - znajdź swoją ścieżkę kariery

Pragniesz znaleźć prace w branży IT? To wydarzenie pomoże ci się przygotować m.in. do rozmowy o pracę.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!