Organizacje studenckie - Z Organizacji

Magazyn akademicki "Koncept" nr 78 [marzec 2020] - Czytanie to Twoja nowa supermoc!

2020-04-14 09:26:41

Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę z ekonomii? Pasjonuje cię polityka? A może szukasz sposobu na zdobycie wiedzy z dziedziny przywództwa, zarządzania organizacją, pozyskiwania inwestorów lub planowania strategicznego? Przy odrobinie samozaparcia i silnej woli możesz się tego wszystkiego nauczyć nie wychodząc z domu, a leżąc na kanapie i… czytając. Teraz masz idealną okazję, bo zajęcia na wszystkich uczelniach w Polsce zostały zawieszone do 26 kwietnia włącznie.

Okładka magazynu Koncept kwiecień 2020Czy warto czytać?

Dla studentów kursy i szkolenia są szansą na poszerzenie wiedzy i na budowanie kompetencji, które pozwolą na rozwój dopiero co odkrytej pasji lub zdobycie umiejętności otwierających nowe ścieżki kariery. W większości przypadków są to rozwiązania płatne - często poza zasięgiem studenckiego budżetu. Tymczasem najtańszą i ogólnie dostępną metodą zdobywania wiedzy i poszerzania horyzontów jest czytanie.

Czytanie jest nierozerwalnie związane ze wzrostem wiedzy i inteligencji. Rozwija nasze zdolności intelektualne, poszerza horyzonty, uczy, wzbogaca język i pobudza wyobraźnię. Pozwala stosunkowo szybko poszerzać kompetencje, stanowiąc podstawę edukacji – mówi Tomasz Skorupski, prezes Zarządu Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych.

Tymczasem, badania pokazują, że kontakt ze słowem drukowanym ma tylko trochę więcej niż połowa Polaków. Aż 20 proc. osób z wyższym wykształceniem nie czyta praktycznie nic. W skali miesiąca, tekstu dłuższego niż trzy strony nie przeczytało ponad 30 proc. uczniów i studentów, prawie 40 proc. specjalistów i managerów oraz połowa urzędników, wynika z badania przeprowadzonego przez Bibliotekę Narodową[1].

Magazyn akademicki "Koncept" pomocą dla studentów

Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych poprzez szereg działań edukacyjnych wspiera studentów uczelni wyższych i absolwentów w rozwijaniu ich potencjału intelektualnego i zachęca do pełnego wykorzystania możliwości rozwoju osobistego. Jednym z projektów Fundacji jest magazyn akademicki "Koncept", dedykowany naukowcom, studentom, absolwentom, kadrze akademickiej, ale również wszystkim zainteresowanym życiem publicznym.

Tworzymy magazyn z myślą o młodych, ambitnych i żądnych wiedzy osobach. W każdym numerze koncentrujemy się na przekazywaniu wiedzy z obszaru ekonomii, rynku pracy, historii i kultury, sprawdzamy co nowego słychać w świecie finansów i technologii. Nie brakuje inspirujących wywiadów, relacji oraz zagadnień społeczno-kulturalnych. W publikacjach poruszamy tematykę, bliską każdemu, kto choć raz poczuł głód wiedzy – mówi Tomasz Skorupski.

"Koncept" nr 78 - marzec 2020

Różnorodna tematyka pozwala poszerzać horyzonty oraz zdobywać wiedzę z różnych dziedzin życia naturalnie rozbudzając ciekawość i nieszablonowe myślenie. W aktualnym wydaniu magazynu "Koncept" przeczytać można min. wywiad z prof. Krzysztofem Szwagrzykiem, który przybliża sylwetki żołnierzy wyklętych, ciekawy artykuł o koronawirusie, czy wspomnienie kariery Marcina Gortata. Marcowy numer dostępny jest on-line - Koncept nr 78.

Magazyn to swoisty think thank z ciekawymi wywiadami, analizami i raportami, które dają odpowiedzi na wyzwania stojące przed polską nauką, biznesem, administracją i państwem. Wydawany nieprzerwanie od 2012 roku jest dystrybuowany w wersji papierowej, na największych polskich uczelniach. Teraz magazyn można czytać za darmo, bez konieczności wychodzenia z domu, on-line na stronie - https://gazetakoncept.pl/.

Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych - informacje

Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych ma na celu integrację środowiska studencko-akademickiego. Prowadzi działalność edukacyjną w przestrzeni publicznej w zakresie patriotyzmu oraz historii Polski poprzez promowanie postaw obywatelskich oraz społecznych. Fundacja włącza się w wydarzenia organizowane przez inne organizacje m.in. wydarzenia edukacyjne i szkoleniowe, wystawy, spotkania dyskusyjne. Do najważniejszych inicjatyw Fundacji należy Akademia Liderów Rzeczypospolitej, Magazyn Akademicki "Koncept", raport badawczy Start na rynku pracy, Kongres Liderów Rzeczypospolitej, Liderzy Wspólnoty oraz portal istotnie.pl.

ip

fot. materiały Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych

---

[1] Badanie zrealizowane przez firmę Kantar Public na ogólnopolskiej próbie reprezentatywnej 2016 respondentów w wieku co najmniej 15 lat metodą CAPI (Computer Assisted Personal Interview) oraz na celowej próbie 1660 czytelników książek metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) dla Biblioteki Narodowej w 2019 r. Badanie - https://bn.org.pl/download/document/1553438768.pdf

Słowa kluczowe: Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych, Czasopismo, Gazeta, Działalność, Artykuły, Spis treści, Tematy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Karma Wraca – wiarę w ludzi przywraca - informacja
2. edycja "Karma Wraca - wiarę w ludzi przywraca" - informacje o inicjatywie AEGEE-Poznań

Pomóż w zbiórce pieniędzy dla zwierząt w schroniskach!

Wrocław wampirada 2020 oddawanie krwi
Wampiriada 2020 we Wrocławiu - informacje

Oddaj bezpiecznie krew dzięki inicjatywie Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego!

Rekrutacja AIESEC 2020
AIESEC rekrutuje! Szczegóły naboru w 2020 r.

Okazja na stanie się częścią największej międzynarodowej organizacji studenckiej!

Polecamy
Wydarzenie odbędzie się w dniach 8:00-18:00.
HELPERS' GENERATION - zbliżają się Dni Dawcy Szpiku na SGH Warszawa

Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-11 grudnia 2018 roku.

Ostatnio dodane
Karma Wraca – wiarę w ludzi przywraca - informacja
2. edycja "Karma Wraca - wiarę w ludzi przywraca" - informacje o inicjatywie AEGEE-Poznań

Pomóż w zbiórce pieniędzy dla zwierząt w schroniskach!

Wrocław wampirada 2020 oddawanie krwi
Wampiriada 2020 we Wrocławiu - informacje

Oddaj bezpiecznie krew dzięki inicjatywie Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego!

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!